Son Eklenenler

TOPLANIR KÖKLER

ROJENİN ADI: TOPLANIR KÖKLER PROJENİN AMACI: Kareköklü sayılarda toplama ve çıkarma işlemi yaparken kök içerinin aynı olması gerekir. Kök içleri aynı olmazsa işlem sonucu birden fazla köklü ifade içerir. Projemizin amacı geliştirdiğimiz bir formül yardımıyla hangi köklü sayıların toplamının veya farkının tek köklü ifade içerdiğini belirlemek. Devamını Oku »

KAREKÖKLERDE RÖNESANS

PROJE ADI :KAREKÖKLERDE RÖNESANS. PROJEMIN AMACI:KÖKLÜ SAYILARDA TOPLAMA İŞLEMİNİN DAHA KOLAY VE BAŞKA YOLLARLA YAPILABİLECEĞİNİ GÖSTERMEK VE BUNU BÜYÜK SAYILARDA DA UYGULAMAKTIR. ÇALIŞMANIN HEDEFLERİ :KAREKÖK ALMADA PRATİK BİR YOL OLARAK KAVRATMAK. ÇALIŞMANIN KAPSAMI:TOPLANABİLECEK TÜM KAREKÖKLÜ SAYILAR İÇİN GEÇERLİDİR Devamını Oku »

TAM KARE SAYILARIN MÜKEMMEL DÜZENİ

Proje Amacı: Projemizin amacı öğrencilerimizin tam kare olarak yazılabilen ardışık sayma sayıların arasında bir ilişki olduğunu keşfetmeleri ve keşfettikleri  bu  ilişkiyi matematiksel olarak ifade etmeleridir.Böylelikle bir tam kare sayma sayısı bilindiğinde hemen arkasından gelen (ardışığı olan) tam kare sayı,keşfettiğimiz  matematiksel ilişki sayesinde  kolaylıkla söylenebilmektedir.Bu proje sayesinde matematikte hatırı sayılır bir önemi olan sayılar teorisine öğrencilerimiz kendi seviyelerinde önemli bir katkıda bulunmuşlardır. Devamını Oku »

KAREKÖK BULMA YOLLARI

PROJE ADI: KAREKÖK BULMA YOLLARI PROJE AMACI: Kareköklü sayılarda kısmi çözümler oluşturmak. Kareköklü sayılarda pratik yöntemler getirmek. tamkare ifadelerin kareköklerini bulma yöntemleri geliştirmek. Devamını Oku »