pornolar

2015-2016 TEOG 1. Sınav Matematik Konuları

2015-2016 TEOG 1. Sınav Matematik Konuları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan çalışma takvimine göre 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı TEOG Konuları  şu şekilde tekrar düzenlenmiştir.

8. Sınıflar için yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sisteminde (TEOG) Sınavda , sorumlu olunan derslerden çıkacak konuların çalışma takvimi yayınlandı.Ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine,  2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Türkçe, Fen ve Teknoloji, Matematik,  T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ile Din kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde; Bir eğitim döneminde iki sınav yapılan derslerin birinci sınavları, bir eğitim döneminde üç sınav yapılan derslerin ise ikinci sınavları merkezi sistem ortak sınav olarak uygulanacaktır.

 

Merkezi sistem TEOG sınavlarının yapılacağın tarihe kadar öğretim programlarının işlenişinde Türkiye genelinde ortak hareket edilmesini sağlamak amacıyla 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına özel olarak çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgeler hazırlanmıştır. Merkezi sistem ortak sınavlarda kapsamının ve birlikteliğin sağlanması için öğretmenlerin yıllık ders planı uygulamalarında bu çizelgelerin dikkate alınması gerekmektedir.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında yapılacak olan birinci dönem merkezi sistem ortak sınav 2015 yılının Kasım ayının son haftası içinde, ikinci dönem merkezi sistem ortak sınavı ise 2016 yılının Nisan ayının son haftası içinde yapılacaktır. Sınavların kesin tarihleri ileri bir tarihte açıklanacak sınav kılavuzunda belirtilecektir.

 8.Sınıf öğretmenleri 2015-2016 yıllık planlarıni hazırlarken yayınlanan çizelgeleri dikkate almaları gerekmektedir.

1. Birinci dönemde yapılacak 1. TEOG Sınavında sorulacak olan sorular , eğitim-öğretim yılının başından “BİRİNCİ DÖNEM TEOG SINAVI”ın yapılması planlanan tarihe kadar anlatılması gereken ünite/konu/kazanımlarla sınırlı olacaktır.

2. İkinci dönemde yapılacak 2. TEOG Sınavında sorulacak sorular ise  eğitim öğretim yılının başından “İKİNCİ DÖNEM TEOG SINAVI”ın yapılması planlanan tarihe kadar anlatılması gereken tüm ünite/konu/kazanımlarla sınırlı olacaktır.

3. Birinci  ve İkinci Dönem yapılacak olan TEOG Sınavların uygulacağı tarihe kadar, çalışma takviminde de belirtildiği gibi konu, kazanımların belirlenen süresi içinde konuların işlenmesi ve  öğrencilerin konu eksiklerinin kalmaması için okul yönetimleri ve öğretmenler gerekli tedbirleri alacaktır.

4. Çizelgelerde ayrıca “birinci ve ikinci dönem merkezi sistem ortak sınav” dışında öğretmenlerin yapacakları diğer yazılı sınavlar için belirtilmiş olan tarihler öneri niteliğinde olup öğretmenler bu sınavları belirleyecekleri bir tarihte de yapabileceklerdir.

 

2015-2016

1.TEOG SINAVI MATEMATİK KONULARI

1. ÜSLÜ SAYILAR

2. KÖKLÜ SAYILAR

3. GERÇEK SAYILAR

4. ÖRÜNTÜLER VE İLİŞKİLER

5. CEBİRSEL İFADELER

Share this post

Bir cevap yazın